REKLAMA

Sprawca potrącenia 16-latki w areszcie. Liczne zarzuty

DŁUGIE / PODKARPACIE. Na trzy miesiące aresztu, na chwilę obecną, trafił 21-letni mieszkaniec powiatu sanockiego, który 10 maja w miejscowości Długie potrącił 16-latkę, a następnie odjechał z miejsca zdarzenia. Informowaliśmy o zdarzaniu m.in. Potrącenie dziewczynki. Sprawca odjechał (ZDJĘCIA)

Młody mężczyzna 13 maja zgłosił się na komendę Policji w Sanoku. 21-latka, tymczasowo aresztowano na 3 miesiące.  Zostały postawione mu cztery zarzuty. Dwa dotyczą zdarzenia z 10 maja, kolejne dwa to inne zdarzenia. Prowadzone jest śledztwo w tej sprawie.

W związku ze zdarzaniem z 10 maja, 21-latkowi postawiono dwa zarzuty: z artykułu 177 par. 2 kodeksu karnego, w związku z artykułem 178 par. 1 kodeksu karnego. 

Art. 177. Spowodowanie wypadku w ruchu. Jeżeli następstwem wypadku jest śmierć innej osoby albo ciężki uszczerbek na jej zdrowiu, sprawca podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

Art. 178 a. Prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego. „Kto, znajdując się w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego, prowadzi pojazd mechaniczny w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2”.

Oraz zarzut o czyn z artykułu 162 par. 1 kodeksu karnego.

Nieudzielenie pomocy. „Kto człowiekowi znajdującemu się w położeniu grożącym bezpośrednim niebezpieczeństwem utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu nie udziela pomocy, mogąc jej udzielić bez narażenia siebie lub innej osoby na niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3”.

Dodatkowo mężczyźnie postawiono dwa kolejne zarzuty, w związku z innymi zdarzeniami.. Jeden dotyczy po raz kolejny artykułu 178, par. 1: „Prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego”. Kolejny to zarzut w związku z artykułem 62, ustęp 1 ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii: „Kto, wbrew przepisom ustawy, posiada środki odurzające lub substancje psychotropowe, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3”.

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

Potrącona 16-latka ma liczne obrażenia. Zabezpieczono samochód sprawcy

Potrącenie dziewczynki. Sprawca odjechał (ZDJĘCIA)

14-05-2020

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.