REKLAMA

POSŁANKA PiS OSTRZEGA: Tak wyglądają ręce dziecka po tygodniu dezynfekcji w szkole (FOTO)

POLSKA. Posłanka Prawa i Sprawiedliwości Anna Maria Siarkowska pokazała na Twitterze jak wyglądają ręce jej córki po tygodniu dezynfekcji w szkole. – To istne szaleństwo. Czy naprawdę nie wystarczy, by dzieciaki myły ręce zwykłym mydłem? – pytała wyraźnie zdenerwowana parlamentarzystka. Z odpowiedzią pospieszył Minister Edukacji Narodowej. Okazuje się, że nie ma obowiązku dezynfekowania rąk dzieci płynami na bazie alkoholu. Wystarczy dokładne mycie wodą i mydłem. Warto zwrócić na to uwagę również w naszych szkołach.

Kilka dni temu posłanka PiS Anna Maria Siarkowska opublikowała na Twitterze zdjęcie dłoni swojej córki po tygodniu spędzonym w szkole, gdzie jak przekazuje parlamentarzystka dezynfekcja rąk odbywa się obowiązkowo przed każdą lekcją z użyciem płynu do dezynfekcji. Wszystko ma związek z pandemią koronawirusa i rygorami wprowadzonymi w szkołach.

Jak widać na zdjęciu dłonie dziewczynki są wyraźnie spuchnięte i zranione.

Foto: Twitter.com

Poirytowana posłanka pyta w mediach społecznościowych czy to konieczność, aby do dezynfekcji używać specjalnych płynów, które często sporządzane są na bazie alkoholu.

Z odpowiedzią pospieszył Minister Edukacji Narodowej Dariusz Piontkowski, który wyraźnie zaznaczył, że nie ma obowiązku nieustannej dezynfekcji rąk płynem na bazie alkoholu. Lekarze także wskazują, że wystarczy regularne mycie rąk mydłem.

Wielokrotnie mówłem, że nie ma obowiązku nieustannej dezynfekcji rąk płynem na bazie alkoholu. Lekarze także wskazują, że wystarczy regularne mycie rąk mydłem.

— Dariusz Piontkowski ???????? (@D_Piontkowski) September 8, 2020

W dalszej części konwersacji na Twitterze Anna Maria Siarkowska zaapelowała o rozpowszechnianie wiedzy na ten temat wśród rodziców. Opublikowała również pismo z zaleceniami w zakresie mycia rąk przez dzieci wydane przez Głównego Inspektora Sanitarnego.

Opisywana sytuacja dotyczy jednej ze szkół w województwie mazowieckim, ale warto o tym pamiętać posyłając dzieci również do naszych szkół.

Ważne – @GIS_gov NIE ZALECA stosowanie preparatów do dezynfekcji u dzieci. Zwrócę na to uwagę w szkole moich dzieci, ale warto także upowszechnić tę wiedzę wśród dyrektorów placówek oświatowych. @MEN_GOV_PL @D_Piontkowski https://t.co/g1ulArHCwh

— Anna Maria Siarkowska (@AnnaSiarkowska) September 8, 2020

źródło: Red., Twitter.com

12-09-2020

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.