REKLAMA

Tomasz Poręba: Ponad 100 mln zł z ministerstwa sportu na dotacje na inwestycje sportowe na Podkarpaciu, w tym na modernizację rzeszowskiej hali na Podpromiu, budowę centrum rehabilitacyjno-sportowego w Sanoku oraz hali sportowej w Mielcu

Do Rzeszowa na zaproszenie europosła Tomasza Poręby przyjechał wiceminister sportu i turystyki Jarosław Stawiarski, który poinformował, że modernizacja rzeszowskiej hali na Podpromiu została wpisana na listę strategicznych inwestycji ministerstwa sportu i do planu rocznego, czyli do realizacji uzyskując dzięki temu dofinansowanie w wysokości 10 mln zł, co stanowi blisko 25% kosztów kwalifikowanych inwestycji.

Jak zaznaczył minister Stawiarski dzięki temu Rzeszów zyska bardzo nowoczesny, wielofunkcyjny obiekt sportowy, który bez wątpienia podniesie poziom infrastruktury sportowej w stolicy regionu.

Podkarpacie zasługuje na wsparcie i stąd decyzja ministerstwa sportu o dotowaniu infrastruktury sportowej w tym regionie. Po prostu wspieramy najlepszych – powiedział Jarosław Stawiarski.

Jestem bardzo szczęśliwy, że po szeregu spotkań i rozmów z ministrem Stawiarskim udało się zapewnić tak znaczące wsparcie finansowe resortu na modernizację hali Podpromie, a wcześniej także dla centrum rehabilitacji i sportu w Sanoku oraz hali sportowej w Mielcu. Nie mam wątpliwości, że wszystkie te obiekty będą spełniać nie tylko wysokie wymagania sportowców wyczynowych, ale będą też miejscami chętnie odwiedzanymi przez mieszkańców, zwłaszcza dzieci i młodzież Podkarpacia zapewniając im rozwój sportowy i atrakcyjną formę spędzania wolnego czasu powiedział Tomasz Poręba.

1 (1)

Europoseł Tomasz Poręba podkreślił, że ta decyzja nie byłaby możliwa bez doskonałej współpracy z ministerstwem sportu, które konsekwentnie realizuje strategię rządu PiS wspierania i dofinansowywania strategicznych inwestycji w Polsce Wschodniej: Przypomniał że kilka miesięcy wcześniej dofinansowane przez ministerstwo sportu zostały także budowy centrum rehabilitacyjno-sportowego i bieżni lekkoatletycznej w Sanoku kwotą w sumie 17 mln złotych oraz hali sportowej z kompleksem basenów w Mielcu w wysokości 17 mln złotych.

Ministerstwo sportu w ostatnich miesiącach podjęło również decyzję o budowie centrum badmintona za 3 mln 200 tys. zł w Przemyślu oraz rozbudowie lodowiska w Dębicy na kwotę 5 mln zł. Reasumując, ministerstwo sportu wyasygnowało na podkarpackie inwestycje sportowe w 2017 roku ponad 100 mln zł, w tym 68 700 000 zł na program inwestycji o szczególnym znaczeniu dla sportu, 2 718 000 zł na program modernizacji infrastruktury sportowej, 19 126 000 zł na program rozwoju szkolnej infrastruktury sportowej, 6 060 000 zł na program rozwoju infrastruktury lekkoatletycznej i 4 221 000 zł na pilotażowy program modernizacji infrastruktury sportowej Mały Klub.

Obecny na konferencji Marszałek Władysław Ortyl podkreślił wagę tych wszystkich sportowych inwestycji w rozwój Podkarpacia.

Wpływają pozytywnie na rozwój społeczno-gospodarczy, czyniąc województwo bardziej atrakcyjnym i podnosząc jakość życia mieszkańców – powiedział Władysław Ortyl.

Podczas konferencji prasowej minister Stawiarski przedstawił również założenia rządowego projektu otwartych stref aktywności OSA, do którego to programu mogą już aplikować samorządy oraz wszystkie instytucje mające osobowość prawną. Więcej informacji można uzyskać na stronie ministerstwa sportu.

1 (2)

28-12-2017

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.