REKLAMA

Unijne pożyczki dla biznesu. Na jedną firmę – 600 tys. zł na 1,85% i bez prowizji

25 mln zł z unijnych funduszy trafi do przedsiębiorców z województwa podkarpackiego w formie pożyczek na cele rozwojowe na preferencyjnych warunkach.

Zgodnie z podpisaną umową z Bankiem Gospodarstwa Krajowego (BGK), Fundusz Pożyczkowy Lubelskiej Fundacji Rozwoju (LFR)  w Rzeszowie w dalszym ciągu przyjmuje  wnioski od przedsiębiorców na wypłaty unijnych pożyczek. Środki pochodzą z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020.

Dla kogo i na co

Pożyczki – do 300 000 zł  – mogą zostać przeznaczone na sfinansowanie przedsięwzięć rozwojowych realizowanych na terenie województwa podkarpackiego, przez mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa. Mogą po nie sięgnąć firmy, które potrzebują kapitału do dalszego rozwoju, w tym na zakup środków trwałych m.in. maszyn i urządzeń, samochodów dostawczych, busów, sprzętu specjalistycznego lub oprogramowania IT. Pieniądze z pożyczek można także przeznaczyć na środki obrotowe związane z rozwojem przedsiębiorstwa (zakup towarów), wprowadzeniem nowego produktu na rynek lub inwestycje, które zwiększą skalę ich działalności np. otwarcie nowej lokalizacji firmy.

– Obecnie maksymalna wysokość pożyczki wynosi 300 tys. zł, a okres spłaty 5 lat. Jeden przedsiębiorca może złożyć u nas 2 wnioski, co pozwala na uzyskanie dwukrotności maksymalnej kwoty pożyczki czyli 600 tys. zł – informuje Marek Nowak Dyrektor Funduszu Pożyczkowego LFR w Rzeszowie.

Preferencyjne zasady: tylko 1,85% i 0 zł prowizji

Przedsiębiorcy mogą otrzymać pożyczkę unijną na preferencyjnych zasadach z oprocentowaniem stałym 1,85% w skali roku, które jest znacznie niższe od oprocentowania na zasadach rynkowych. Wyróżnikiem tej formy wsparcia obok niskiego oprocentowania, jest brak opłat i prowizji związanych z udostępnieniem i obsługą pożyczek, co znacznie obniża koszty w prowadzonej działalności gospodarczej i zwiększa konkurencyjność na rynku. Preferencyjne środki z pożyczki można przeznaczyć na sfinansowanie nawet 100% wartości inwestycji, z okresem spłaty do 5 lat. Kolejnym wyróżnikiem tego instrumentu jest karencja w spłacie nawet do 6 miesięcy, czyli spłatę kapitału pożyczki można rozpocząć dopiero po pół roku od otrzymania pieniędzy.

Prosta droga do unijnych funduszy

Coraz częściej obok kredytów bankowych, firmy poszukują nowych możliwości finansowania rozwoju poprzez wykorzystanie unijnych pożyczek z RPO Województwa Podkarpackiego, które są na wyciągnięcie ręki dla większości z nich.

– Dla przedsiębiorców z województwa podkarpackiego opracowaliśmy prosty i przejrzysty wniosek. Dodatkowo nasi Doradcy bezpłatnie pomagają przedsiębiorcom przy jego wypełnieniu, tak aby każdy zainteresowany mógł sprawnie złożyć wniosek o unijną pożyczkę – podkreślił M. Nowak z LFR.

– W pierwszych miesiącach przyjmowania wniosków dostrzegamy bardzo duże zainteresowanie preferencyjnymi pożyczkami w szczególności w branżach: budowlanej, produkcyjnej, gastronomicznej, transportowej i IT. Dlatego uruchomiliśmy specjalny numer telefonu informacyjnego 17-853-59-17 dla przedsiębiorców z województwa podkarpackiego, pod którym zainteresowani mogą zasięgnąć informacji jak przystępnie i sprawnie uzyskać taką pożyczkę – dodaje Marek Nowak.

Kto udziela pożyczek

Udzielaniem pożyczek w Rzeszowie zajmuje się Fundusz Pożyczkowy Lubelskiej Fundacji Rozwoju w Rzeszowie, wyłoniony przez BGK w postępowaniu przetargowym. Oprócz Oddziału w Rzeszowie, informacji o tym instrumencie można uzyskać w Punktach Obsługi Klienta Funduszu w 8 miastach regionu – lista adresów biur dostępna jest na stronie: http://www.biznespozyczka.eu/strona,rzeszow

Fundusz Pożyczkowy LFR działa na rynku już od 2001 r. i swoim zasięgiem obejmuje obszar województwa lubelskiego i podkarpackiego. Dzięki pozyskaniu dofinansowania ze środków unijnych, udziela niskooprocentowanych pożyczek na rozwój działalności gospodarczej mikro, małych i średnich przedsiębiorstw.  Od momentu powstania udzielił już ponad 3500 pożyczek dla przedsiębiorców na łączną kwotę 250 mln złotych, co plasuje go w czołówce wśród tego typu instytucji w kraju. LFR jest członkiem Polskiego Związku Funduszy Pożyczkowych, zrzeszającego najbardziej aktywne i transparentnie działające fundusze pożyczkowe w Polsce.

Więcej o unijnych pożyczkach:

http://www.nowiny24.pl/strefa-biznesu/a/unijne-pozyczki-dla-malych-i-srednich-firm-tanio-szybko-i-korzystnie,13324102/
http://biznespozyczka.eu/strona,pozyczka-dla-podkarpacia
http://www.nowiny24.pl/strefa-biznesu/wiadomosci/z-regionu/a/preferencyjne-pozyczki-na-rozwoj-podkarpackich-firm-pieniadze-pochodza-z-regionalnego-programu-operacyjnego-wojewodztwa,12969335/
http://gospodarkapodkarpacka.pl/news/view/26026/duze-zainteresowanie-unijnymi-pozyczkami-dla-firm-na-podkarpaciu
http://www.lfr.lublin.pl/

tekst sponsorowany
materiały nadesłane

18-07-2018

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.