REKLAMA

Wstrząsający wypadek. Zwęglone ciała 4 nastolatków w spalonym audi (ZDJĘCIA)

POLSKA. Nie milkną echa wstrząsającej tragedii, do której doszło w nocy z piątku na sobotę w miejscowości Romanowo na Mazowszu. Rozpędzone audi wypadło z drogi i uderzyło w drzewo.

Wybuchł pożar. Pojazd spłonął doszczętnie. Wewnątrz strażacy odnaleźli cztery zwęglone ciała młodych osób w wieku od 16 do 18 lat. Aktualnie trwają sekcje zwłok ofiar. Wiadomo, że do badań zostanie pobrany materiał genetyczny.

O zdarzeniu pisaliśmy tutaj: Koszmarny wypadek! Auto uderzyło w drzewo i spłonęło. Śmierć 4 młodych osób (FOTO).

Do tragedii doszło w nocy z piątku na sobotę, około godziny 3:00, w miejscowości Romanowo w województwie mazowieckim.

Według wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu zdarzenia prawdopodobnie osoba, która kierowała pojazdem marki Audi z niewyjaśnionych przyczyn zjechała z drogi i uderzyła w drzewo. Auto spłonęło – mówi asp. Monika Winnik, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Makowie Mazowieckim.

Dopiero po ugaszeniu pożaru auta, strażacy mogli podjąć interwencję wewnątrz. Znaleźli tam cztery martwe osoby. Stan zwłok nie pozwalał na identyfikację

Niedługo później wstępnie ustalono, że to najprawdopodobniej młodzi ludzie w wieku od 16 do 18 lat, mieszkańcy powiatu makowskiego.

Lokalny portal moja-ostroleka.pl podaje, że za kierownicą pojazdu siedział 18-latek.
Miesiąc temu zdał egzamin na prawo jazdy, a kilka dni temu dostał auto od rodziców, kupiono go w Przasnyszu. Ubiegłej nocy (artykuł z 16.10 – przyp. red.) rozbił się na przydrożnym drzewie – czytamy w serwisie. Super Express informuje z kolei, że w wypadku zginęli bracia w wieku 16 i 18 lat.

Sprawą zajmuje się Prokuratura Rejonowa w Przasnyszu.

Jak dowiadujemy się od Renaty Zadrożnej, prokuratora rejonowego w Przasnyszu, aktualnie trwają sekcje zwłok ofiar wypadku. Trudności przysparza już samo ustalenie tożsamości osób, które zginęły. Samochód spłonął bowiem doszczętnie.

Aby jednoznacznie stwierdzić tożsamość osób, które zginęły w wypadku, potrzebne będzie pobranie materiału genetycznego. Śledztwo prowadzone jest pod kątem artykułu 177 & 2 Kodeksu Karnego – przekazuje Renata Zadrożna, z Prokuratury Rejonowej w Przasnyszu.

Art. 177. Spowodowanie wypadku w komunikacji § 2. Jeżeli następstwem wypadku jest śmierć innej osoby albo ciężki uszczerbek na jej zdrowiu, sprawca podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.


foto: Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Makowie Mazowieckim


foto (2): OSP Krasne


foto: KPP Maków Mazowiecki


Informacje o aktualnej sytuacji na drogach Sanoka, powiatu sanockiego i całego regionu w grupie POMOC112.

DOŁĄCZ DO GRUPY – KLIKNIJ

18-10-2021

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.