REKLAMA

WYWIAD Z KONRADEM FIJOŁKIEM, PREZYDENTEM MIASTA RZESZOWA

WYWIAD Z KONRADEM FIJOŁKIEM, PREZYDENTEM MIASTA RZESZOWA

Jak to zrobił, że nie ma już takich kłótni na sesjach Rady Miasta Rzeszowa? Jak często i za obrywa mu się od mieszkańców? Czy zamierza kandydować do senatu? Z Konradem Fijołkiem, prezydentem Miasta Rzeszowa rozmawia Blanka Szlachcińska-Moraniec, redaktor naczelna Rzeszów24.

Konrad Fijołek po wielu latach pracy jako samorządowiec 15 marca 2021 ogłosił gotowość udziału w przedterminowych wyborach prezydenta Rzeszowa jako kandydat bezpartyjny. Chwilę wcześniej po prawie 20 latach rządów swoją rezygnację ze stanowiska prezydenta Rzeszowa ogłosił Tadeusz Ferenc, który oficjalnie nie poparł swojego „wychowanka”. Poparcia Konradowi Fijołkowi udzieliły Koalicja Obywatelska, Lewica, Koalicja Polska, Polska 2050 Szymona Hołowni i Unia Pracy oraz szereg lokalnych stowarzyszeń i organizacji społecznych. W wyborach zdobył 56,51% głosów, zwyciężając w I turze. 21 czerwca 2021 został zaprzysiężony na urząd prezydenta Rzeszowa. Kolejne wybory prezydenckie w Rzeszowie planowo odbędą się w 2024 roku.

 


11-03-2023

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.