REKLAMA

GRANICA: Ukraińcy próbowali przekupić pograniczników

GRANICA / PODKARPACIE. W ostatnich dniach funkcjonariusze SG z Podkarpacia zatrzymali dwóch cudzoziemców, którzy w zamian za odstąpienie od czynności służbowych próbowali wręczyć korzyść majątkową. Zatrzymani usłyszeli prokuratorski zarzuty i przyznali się do winy.

Pierwsze zdarzenie miało miejsce w miniony czwartek (24 stycznia) w trakcie kontroli pojazdów wyjeżdżających z Polski przez przejście graniczne w Korczowej. 38-letni Ukrainiec, którego bus był nadmiernie przeciążony towarem został ukarany mandatem w wysokości 200 złotych. W takim wypadku, zgodnie z procedurą, pojazd do czasu przeładowania towaru ma zostać unieruchomiony. Cudzoziemiec chcąc uniknąć przeładunku próbował wręczyć strażnikom granicznym 20 euro. Został zatrzymany i usłyszał zarzuty łapownictwa czynnego. Przyznał się do winy i dobrowolnie poddał się karze 4 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na rok.

Drugie zdarzenie miało miejsce 30 stycznia na drodze dojazdowej do przejścia granicznego w Medyce. Funkcjonariusze SG zauważyli pojazd, który wbrew znakom skręcił w kierunku przejścia i poruszał się „pod prąd”. W trakcie nakładania mandatu w wysokości 300 złotych za wykroczenie drogowe, 51-letni obywatel Ukrainy chciał przekonać strażników do odstąpienia od czynności próbując wręczyć im 10 euro. Cudzoziemiec został zatrzymany i również usłyszał zarzuty, do których się przyznał. Wyznaczono karę 6 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na 2 lata oraz zajęto na poczet przyszłej kary kwotę 380 zł.

 

BiOSG

01-02-2019

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.