REKLAMA

Wyroby z drewna do kuchni

Każda dobrze wyposażona kuchnia ma na celu zwiększyć komfort korzystania z niej, na co dzień. W dzisiejszych czasach każdy dba o stylowe wykończenie tego najważniejszego pomieszczenia w naszym domu, przykładając ogromną uwagę do odpowiedniego dopasowania galanterii drewnianej znajdującej się na wierzchu.

Odeszliśmy już dawno od chowania plastikowych łopatek, misek, desek i innych sztuczności do szafek, akcesoria tego typu przeszły do lamusa ustępując miejsce naturalnym, zdrowym wyrobom z drewna do kuchni. Urządzając swoje kuchnie wybieramy często modny styl prowansalski, chcemy wprowadzić sielską aranżację, stawiamy na wykorzystanie drewna, co daje nam prostotę oraz neutralność. W takie wnętrze idealnie wpasuje się produkowany przez nas drewniany chlebak, którego nie może zabraknąć w żadnej zdrowej kuchni i posłuży nam przez długie lata.

zdj do art 13

Wykonujemy go z twardego, odpornego na starzenie drewna bukowego, następnie pomalowany podkładem i białą ręcznie starannie przecieraną farbą daje piękny efekt starego drewna. Taki chlebak w stylu prowansalskim będzie dodatkowym atutem kuchni, i nada jej ciepłą, pełną uroku atmosferę. Wszyscy wiemy, że odpowiednio wyeksponowane drewniane narzędzia kuchenne potrafią stanowić ozdobę kuchni a ich dodatkową zaletą jest ich ponadczasowa klasyka. Od zawsze były używane w kuchniach naszych rodzinnych domów a w dzisiejszych czasach wspomagamy się nimi do podkreślenia stylu naszych pomieszczeń. Jeśli wszystkie nasze pomoce kuchenne idealnie do siebie pasują to utworzą zachwycające wnętrze, a kuchnia będzie zachęcać swoją spójnością do wspólnego, zdrowego gotowania.

Wykorzystanie drewna, jako naturalnego surowca do pomocy kuchennych nie tylko ociepli nasze przestrzenie, równie doskonale wpisze się w modny, ekologiczny styl urządzania kuchni oraz aneksów kuchennych. Drewniane akcesoria kuchenne zapewniają trwałość i niezawodność, nie złamią się, nie będą tępić noży i nie dostarczą naszemu pożywieniu szkodliwych substancji a dodatkowo swoim wyglądem czynią dekorację naszych kuchni łącząc pomieszczenia otwarte w spójną całość.

Warto podkreślić, że drewno posiada też właściwości ’samo leczenia” np.:, jeżeli cięcia na desce do krojenia nie są zbyt głębokie, drewno potrafi je w naturalny sposób zamknąć. Niektóre gatunki drzew (zwłaszcza biały dąb) posiadają także naturalne właściwości bakteriobójcze, co sprzyja zachowaniu higieny i czystości w kuchni. Trendy w projektowaniu i wystroju bardzo szybko się zmieniają, mimo tego drewniany chlebak w stylu prowansalskim będzie pasował do każdego wnętrza, swoją jakością i naturalnością wykonania będzie ponadczasowym elementem jak inne funkcjonalne pomoce z drewna do kuchni. W nieodległych czasach akcesoria kuchenne najczęściej stawiane były w niewidocznych miejscach a nawet chowano je do szafki i szuflady, teraz ustawiamy je najczęściej na blacie wyeksponowane w czołowych miejscach przykuwających wzrok każdego ceniącego sobie naturalne piękno domownika.

Artykuł sponsorowany
materiały nadesłane

25-07-2019