REKLAMA

GRANICA: Wszystkie podkarpackie przejścia graniczne są przejezdne

GRANICA / PODKARPACIE. Wszystkie przejścia graniczna na Podkarpaciu są już przejezdne. Dzisiaj o 8.30 zniesiono blokady na drogowych przejściach granicznych Korczowa-Krakowiec oraz Medyka-Szeginie. 

 

Aktualnie, wszystkie przejścia graniczne na Podkarpaciu dokonują już odpraw granicznych, jednak protest na Ukrainie nadal trwa – informuje mjr SG Elżbieta Pikor, rzecznik prasowy Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej.

We wtorek 27 listopada około godziny 8.30 zniesiono blokady na drogowych przejściach granicznych Korczowa-Krakowiec oraz Medyka-Szeginie, tym samym wrócił właściwy ruch na granicy.

Wcześniej, około godz. 4.00 udrożniono drogowe przejście graniczne Budomierz-Hruszew po tym jak zostało ponownie zablokowane w poniedziałek 26 listopada późnym popołudniem.

Przypomnijmy, że wczoraj Wojewódzki Zespół Zarządzania Kryzysowego zdecydował o utworzeniu w MOP Hruszowice (autostrada A4, przed przejściem granicznym w Korczowej) Punktu Obsługi Podróżnych oczekujących w autokarach na odblokowanie przejścia granicznego. Zorganizowano również mobilną dystrybucję ciepłych napoi dla kierowców pojazdów ciężarowych oczekujących w kolejce.

Protest na przejściach granicznych z Polski na Ukrainę trwał od niedzieli. Z uwagi na blokady dróg dojazdowych po stronie ukraińskiej, czasowo wstrzymano ruch na granicy polsko-ukraińskiej. Jak poinformowała Państwowa Straż Graniczna Ukrainy, stało się tak z uwagi na protest po stronie naszych wschodnich sąsiadów. Ukraińcy, którzy posiadali auta na zagranicznych numerach rejestracyjnych, zablokowali drogi dojazdowe do przejść granicznych z Polską. Protestowali w związku z zaostrzeniem prawa o przywożeniu na Ukrainę samochodów zarejestrowanych w innych krajach.

 

red./biosg

foto: archiwum BiOSG

27-11-2018

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.