REKLAMA

Na „Dworzysko” zajechały kampery

„Kampery Rzeszów Olga Stawarz” – to kolejna firma, która postanowiła zainwestować na terenie PNT „Rzeszów-Dworzysko” zarządzanym przez Starostwo Powiatowe. Firma zajmować się będzie sprzedażą i serwisem kamperów – pojazdów kempingowych.

Kampery cieszą się na rynku coraz większym zainteresowaniem i popyt na tego rodzaju pojazdy gwałtownie rośnie, ponieważ jest to swoistego rodzaju „dom na kółkach”, dzięki któremu można bez żadnych ograniczeń i utrudnień podróżować. Ten samochód turystyczny jest specjalnie w tym celu zbudowany i wyposażony m.in. w miejsce i sprzęt do przechowywania żywności i sporządzania posiłków oraz miejsce z częścią sanitarną.

Olga Stawarz, właścicielka firmy, mówi: – Jesteśmy jedyną firmą w Polsce południowo-wschodniej i wschodniej zajmującą .się samochodami kempingowymi. Na miejsce nowej inwestycji wybraliśmy „Dworzysko” ze względu na doskonałą infrastrukturę na tym terenie oraz dogodną lokalizację, w tym blisko przebiegająca tędy autostrada A-4. Planujemy zainwestować tutaj ok. 2 mln zł. Naszym kolejnym celem jest wdrożenie kolejnych, nowych technologii z dziedziny motoryzacyjnej.

„Kampery Rzeszów Olga Stawarz” to firma z kapitałem własnym w wysokości ok. 3,5 mln zł. To autoryzowany dealer koncernu „Trigano”, skupiającego większość marek samochodów kempingowych, specjalizującego się w sprzedaży fabrycznie nowych samochodów kempingowych. Obecnie planuje się wdrożenie technologii typu „TrumaiNet Box”, która dostarczy wczasowiczom-użytkownikom kamperów wszelkich potrzebnych informacji do pełnej kontroli urządzeń oraz stanu pojazdu.


Olga Stawarz, właścicielka spółki: – Jesteśmy jedyną firmą w Polsce południowo-wschodniej i wschodniej zajmującą się samochodami kempingowymi.

Dla rozwoju regionalnego

– Dla rozwoju gospodarczego naszego regionu ważne jest też to, że ta firma planuje na terenie „Dworzyska” budowę ekskluzywnego salonu sprzedaży samochodów kempingowych wraz z zapleczem serwisowym i magazynowym oraz stworzenie punktu obsługowego dla osób podróżujących kamperami – mówi Waldemar Pijar, sekretarz Starostwa Powiatowego, główny koordynator projektu PNT „Rzeszów – Dworzysko”.


Waldemar Pijar, sekretarz Starostwa Powiatowego, główny koordynator projektu PNT „Rzeszów – Dworzysko”: – Planowana inwestycja wpisuje się w rozwój inteligentnych specjalizacji powiatu, regionu oraz województwa.

Planowana inwestycja wpisuje się w rozwój inteligentnych specjalizacji powiatu, regionu oraz województwa.

Józef Jodłowski, Starosta Rzeszowski, mówi: – Pojawienie się na „Dworzysku” kolejnej firmy, tym razem z branży motoryzacyjnej, przyczyni się do zróżnicowania lokalnej gospodarki. Większa różnorodność ofert pracodawców, to większa szansa dla naszych mieszkańców na znalezienie pracy dla osób różnych specjalizacji i kwalifikacji. Warto przypomnieć, że do tej pory na „Dworzysku” pojawiły się już firmy m.in. z branży chemicznej, handlowej, lotniczej , kosmetycznej i odzieżowej.


Józef Jodłowski, Starosta Rzeszowski: – Pojawienie się na „Dworzysku” kolejnej firmy, tym razem z branży motoryzacyjnej, przyczyni się do zróżnicowania lokalnej gospodarki.


PNT „Rzeszów – Dworzysko” to atrakcyjny teren inwestycyjny o pow. 83,42 ha. Jest w pełni uzbrojony, znajduje się blisko autostrady A4, drogi ekspresowej S19, międzynarodowego lotniska Rzeszów – Jasionka oraz magistrali kolejowej E30 Niemcy -Polska- Ukraina. Do tej pory zainwestowało na tym terenie 20 przedsiębiorstw. Docelowo, pracę znajdzie tutaj ok. 3 tys. osób.


Logo PNT „Rzeszów-Dworzysko”.

(pw) / materiały nadesłane

05-10-2020

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.