REKLAMA

Niemiec udawał Czecha. Chciał wjechać na Ukrainę ze swoją partnerką

GRANICA / PODKARPACIE. Funkcjonariusze Straży Granicznej z przejścia granicznego w Korczowej zatrzymali ob. Niemiec, który przedstawił do kontroli fałszywe czeskie dokumenty. Celem jego podróży miała być Ukraina.

27 października do odprawy granicznej na wyjazd z Polski stawił się 43-letni podróżny. Mężczyzna okazał funkcjonariuszom czeski paszport. Już na „pierwszy rzut oka” dokument budził podejrzenia co do swojej autentyczności. Wnikliwsze badania wykazały, iż strona personalna paszportu została w całości przerobiona, a następnie wklejona do autentycznego czeskiego paszportu.

Okazało się także, że czeski paszport figuruje w bazach SiS i Interpol jako utracony na terytorium Czech.

Ponadto inne dokumenty, które podróżny okazał funkcjonariuszom podczas odprawy granicznej tj. prawo jazdy i dowód osobisty, także były fałszywe.

Mężczyzna przyznał, że jest obywatelem Niemiec, chciał towarzyszyć swojej partnerce w powrocie na Ukrainę, ale nie zdążył na czas wyrobić niemieckiego paszportu. Dlatego też postanowił na granicy z Ukrainą „udawć” Czecha. Za komplet „fałszywek”, które zakupił w Niemczech zapłacił tysiąc euro.

Aktualnie, wobec ob. Niemiec zostało wszczęte postępowanie karne. Przyznał się do zarzucanych mu czynów i dobrowolnie poddał karze pozbawienia wolności w wymiarze jednego roku i dwóch miesięcy w zawieszeniu wykonania kary na okres próby dwóch lat.

Niestety, nie wyjechał na Ukrainę.

 

źródło: BiOSG

30-10-2018

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.