REKLAMA

Potrzebny bliźniak genetyczny dla Anielki spod Sanoka. Konieczny przeszczep

DŁUGIE / GMINA ZARSZYN / PODKARPACIE. 7-letnia Anielka z Długiego w gminie Zarszyn potrzebuje naszej pomocy! Niedawno informowaliśmy o zbiórce pieniędzy na kontynuację leczenia dziewczynki, dzisiaj udostępniamy apel rodziców dziecka o zapisywanie się w bazie potencjalnych dawców szpiku. Anielka potrzebuje przeszczepu i trwa oczekiwanie na bliźniaka genetycznego.

PILNIE poszukujemy dawcy szpiku, bliźniaka genetycznego dla Anielki!

Anielka to wesoła, mądra i bardzo dzielna 7-letnia dziewczynka, która kolejny raz musi zmierzyć się z okrutną chorobą. Toczy najcięższą z możliwych walk – walkę o życie! Kiedy zachorowała po raz pierwszy miała zaledwie 2,5 roku. Diagnoza okazała się okrutna – MIĘSAK UDA PRAWEGO Z PRZERZUTAMI DO PŁUC. Po długim i ciężkim leczeniu (operacje, chemioterapia, radioterapia) udało się przezwyciężyć chorobę! Radość wszystkich była nie do opisania. Niestety teraz po 3 latach, po raz kolejny nasz świat runął. Przychodzi nam zmierzyć się z kolejną potworną i bardzo trudną chorobą, jaką jest MDS – zespół mielodysplastyczny. Ta przypadłość jest powikłaniem wcześniejszej bardzo mocnej i agresywnej chemioterapii. Zespoły mielodysplastyczne jest to grupa nowotworowych chorób krwi, zbliżonych, ale jednak trochę różnych od białaczek. Niektóre mają łagodny przebieg i dają pacjentowi kilkuletnią szansę przeżycia, inne mają przebieg bardzo ostry, wymagają intensywnego leczenia. Niestety u Anielki potrzebny jest natychmiastowy PRZESZCZEP SZPIKU, a nikt z rodziny nie może zostać dawcą, gdyż nie ma zgodności.

Rodzice zwracają się z apelem do wszystkich o zapisywanie się do bazy potencjalnych dawców szpiku.

W walce o zdrowie naszej córki, to jest teraz najważniejsze! Będziemy niezmiernie wdzięczni, jeśli chętne osoby zapiszą się do bazy DKMSu – pisze do nas Katarzyna Kondracka, mama Anielki.

Jak to zrobić?

SZCZEGÓŁY – KLIKNIJ

Poświęć kilka minut i sprawdź czy możesz zostać potencjalnym dawcą (można to zrobić pod linkiem powyżej).

Jeśli TAK to zamów pakiet rejestracyjny do domu (wyślemy go do Ciebie w ciągu 2 dni roboczych). Kiedy pakiet będzie już w Twoich rękach pobierz wymaz, wypełnij formularz i odeślij z powrotem do nas. Po przebadaniu przesłanych próbek i wprowadzeniu danych do bazy staniesz się aktywnym potencjalnym dawcą komórek macierzystych.

Pomimo pandemii koronawirusa dawcy szpiku są potrzebni pacjentom chorym na nowotwory krwi. Dlatego DKMS umożliwia bezpieczną rejestrację w bazie dawców szpiku poprzez zamówienie pakietu rejestracyjnego przez internet.

O zbiórce pieniędzy dla Anielki informowaliśmy tutaj: Potrzebna pomoc dla Anielki z Długiego. Uratujmy dzielną wojowniczkę!

LINK DO ZBIÓRKI – KLIKNIJ

 

źródło: Red., DKMS, zrzutka.pl

foto i opis: zrzutka.pl

18-12-2020

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.