REKLAMA

Potrzebna pomoc dla Anielki z Długiego. Uratujmy dzielną wojowniczkę!

DŁUGIE / GMINA ZARSZYN / PODKARPACIE. 7-letnia Anielka z Długiego w gminie Zarszyn potrzebuje naszej pomocy! Dziewczynka zmaga się już z drugą w swoim życiu ciężką chorobą, jakim jest MDS – zespół mielodysplastyczny. Ta przypadłość jest powikłaniem wcześniejszej bardzo mocnej i agresywnej chemioterapii.  Obecnie Aniela z mamą od 5 miesięcy pozostają w szpitalu na oddziale onkohematologii dziecięcej w Rzeszowie, gdzie jest przygotowywana do przeszczepu szpiku (oczekiwania na wiadomość z kliniki we Wrocławiu). Już teraz koszty pobytu w oddalonym zaledwie o 70 km od miejsca zamieszkania są duże, a za niedługo ta odległość wzrośnie do ponad 500 km, gdzie spędzą długie miesiące. Pieniądze zbierane są w celu kontynuacji leczenia Anieli, aby uratować jej życie.

LINK DO ZBIÓRKI – KLIKNIJ

Uratujmy dzielną wojowniczkę – na pokrycie kosztów leczenia Anielki

Anielka to wesoła, mądra i bardzo dzielna 7-letnia dziewczynka, która kolejny raz musi zmierzyć się z okrutną chorobą. Toczy najcięższą z możliwych walk – walkę o życie! Kiedy zachorowała po raz pierwszy miała zaledwie 2,5 roku. Diagnoza okazała się okrutna – MIĘSAK UDA PRAWEGO Z PRZERZUTAMI DO PŁUC. Po długim i ciężkim leczeniu (operacje, chemioterapia, radioterapia) udało się przezwyciężyć chorobę! Radość wszystkich była nie do opisania. Niestety teraz po 3 latach, po raz kolejny nasz świat runął. Przychodzi nam zmierzyć się z kolejną potworną i bardzo trudną chorobą, jaką jest MDS – zespół mielodysplastyczny. Ta przypadłość jest powikłaniem wcześniejszej bardzo mocnej i agresywnej chemioterapii. Zespoły mielodysplastyczne jest to grupa nowotworowych chorób krwi, zbliżonych, ale jednak trochę różnych od białaczek. Niektóre mają łagodny przebieg i dają pacjentowi kilkuletnią szansę przeżycia, inne mają przebieg bardzo ostry, wymagają intensywnego leczenia. Niestety u Anielki potrzebny jest natychmiastowy PRZESZCZEP SZPIKU, a nikt z rodziny nie może zostać dawcą, gdyż nie ma zgodności.

Aniela mimo złego stanu (ciągłe gorączki i straszne bóle brzucha) nie przestaje się uśmiechać, nie traci nadziei i dobrego ducha, a nawet ostatnio wystąpiła w teledysku nagrywanym na oddziale.

źródło: Youtube.com / PASSIO Poland

O Anieli można również dowiedzieć się z Wydarzeń Polsatu od 7 min i 30 sek: KLIKNIJ.

Obecnie Aniela z mamą od 5 miesięcy pozostają w szpitalu na oddziale onkohematologii dziecięcej w Rzeszowie, gdzie jest przygotowywana do przeszczepu (czekamy na informację z Kliniki z Wrocławia). W domu, pod opieką taty i dziadków zostały 2 młodsze siostry, 5letnia Kalinka i 2letnia Helenka, które bardzo tęsknią za siostrą i mamą, a w dzisiejszych czasach epidemii koronawirusa kontakt jest utrudniony.

LINK DO ZBIÓRKI – KLIKNIJ

Już teraz koszty pobytu w oddalonym zaledwie o 70 km od miejsca zamieszkania są duże, a za niedługo ta odległość wzrośnie do ponad 500km, gdzie spędzą długie miesiące. Pieniądze zbierane są w celu kontynuacji leczenia Anieli, aby uratować jej życie. Niestety z walką z chorobą wiążą się różne wydatki, dzięki którym Aniela może funkcjonować: specjalistyczne konsultacje lekarskie (onkolog, gastrolog, kardiolog, psycholog), dieta, opatrunki, lekarstwa, dojazdy do kliniki. To spore wydatki, które już pochłonęły całe nasze dotychczasowe oszczędności. Leczenie Anieli będzie długie i kosztowne, nie mogliśmy być na to w żaden sposób przygotowani.

Każdy Państwa gest pozwoli nam zapewnić Anieli wielowymiarową opiekę, której potrzebuje w walce o swoje życie.

Wdzięczni za okazaną pomoc, rodzice Anieli

LINK DO ZBIÓRKI – KLIKNIJ

opis i zdjęcia: zrzutka.pl

źródło: Red., Gmina Zarszyn, zrzutka.pl

16-12-2020

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.