REKLAMA

Prezent na osiemnastkę od europosłów – DiscoverEU

Od 12 czerwca osiemnastolatkowie, obywatele UE mogą starać się o uzyskanie jednego z 15 tys. biletów Interrail, dzięki którym będą mogli udać się w podróż pociągiem po całej Unii Europejskiej. Wystarczy wejść na stronę www.youdiscover.eu i wypełnić aplikację online.

– Inicjatywa #DiscoverEU Parlamentu Europejskiego i Komisji Europejskiej to świetna okazja aby nastolatkowie poznali swoich rówieśników z całego kontynentu. Zapraszam serdecznie wszystkie młode osoby do moich biur poselskich w Rzeszowie, Sanoku, Przemyślu i Tarnobrzegu, gdzie moi pracownicy chętnie pomogą w wypełnieniu aplikacji. Jak ja wkraczałam w dorosłość to o takiej podróży mogłam jedynie poczytać w książkach przygodowych. Warto aby nasza młodzież doceniła korzyści płynące z polskiego uczestnictwa w Unii Europejskiej – mówi Elżbieta Łukacijewska, członkini Komisji Transportu i Turystyki PE.

Zasady uczestnictwa w projekcie są proste – bilet może uzyskać każdy, kto do 1 lipca ukończy osiemnasty rok życia. Zgłaszać można się pojedynczo lub w grupach do 5 osób od jutra do 26 czerwca. Wystarczy wypełnić internetowy formularz i odpowiedzieć na 5 pytań dotyczących przyszłorocznych eurowyborów. Następnie wylosowanych zostanie 15 tys. osób, które otrzymają darmowy bilet ważny na przejazdy pociągami i zniżki (np. na hotele czy restauracje) na terenie całej Unii Europejskiej.

– Inicjatywa #DiscoverEU to naprawdę udany prezent od Parlamentu Europejskiego dla młodzieży. Trzymam kciuki za wszystkich mieszkańców Podkarpacia, którzy wchodzą w dorosłość i mają ochotę poszerzać horyzonty – to Wasza szansa na podróż życia – podsumowuje Elżbieta Łukacijewska.

EL

materiały nadesłane

13-06-2018

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.