REKLAMA

RZESZÓW: Bosak apeluje o wzmocnienie obronności na Podkarpaciu

RZESZÓW: Kandydat Konfederacji Krzysztof Bosak na konferencji prasowej w Rzeszowie apelował o wzmocnienie obronności na wschodniej granicy. Jego zdaniem należy utworzyć na Podkarpaciu nową dywizję na bazie 21. Brygady Strzelców Podhalańskich.

Jak mówił Krzysztof Bosak, rząd Platformy Obywatelskiej zawężał możliwości obronne Polski, likwidował kolejne dywizje, a rząd Prawa i Sprawiedliwości przystąpił do odbudowy bez logiki.

– Rząd PiS-u przystąpił do ich odtwarzania, ale nie odbywa się to z żadnym logicznym i przejrzystym planem. 21. Brygada Strzelców Podhalańskich została włączona w struktury dywizji, której siedziba ustalona została w Siedlcach. Nie ma w tym większej logiki – mówił Bosak.

Kandydat Konfederacji mówił o tym, że wzmocnienie obronności na odcinku wschodnim wymaga większej uwagi.

– Być może jesteśmy jedynym narodem, który jest gotowy dopłacać za obecność zagranicznych wojsk, dopłacać za łaskawą możliwość sprzedaży nam uzbrojenia – zwracał uwagę.

Bosak przywoływał głosy ekspertów, według których samoloty F-35 będą przepłacone o 6%
– Rząd polski decyduje się w sposób chaotyczny wydawać pieniądze na ogromne przetargi. W większości – tak się składa – w ramach naszej lojalności sojuszniczej wszystko kupujemy od Amerykanów po przepłaconych cenach – stwierdził Bosak.

Kandydat na Prezydenta RP deklarował, że w najbliższych wyborach chce pokonać Rafała Trzaskowskiego i w drugiej turze zmierzyć się z Andrzejem Duda.

– Chcemy zwyciężyć z Rafałem Trzaskowskim po to, żeby społeczeństwo miało prawdziwy wybór w drugiej turze wyborów prezydenckich – żeby nie musiało wybierać mniejszego zła, tylko żeby Polacy mogli wybierać większe dobro– mówił.

Tym spotkaniem Krzysztof Bosak zakończył swoją wizytę na Podkarpaciu. W najbliższych dniach podobne spotkania będą miały miejsce na Śląsku, w Małopolsce i na Opolszczyźnie.

Sztab zapowiedział również największy wiec kandydata, który ma odbyć się w sobotę, 20 czerwca w Warszawie.


13-06-2020

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.